ColorJet tiskový materiál

 

 

core
VisiJet PXL Core

Všechny tiskárny řady ProJet x60, používají jako stavební materiál VisiJet PXL Core (bílý sádrový kompozit). Core je dodáván ve dvou baleních o hmotnosti 8 nebo 14 kg a je kompatibilní pro všechny tiskárny této řady. Díky systému recyklace přebytečného materiálu nevzniká přebytečný odpad a vždy ubyde pouze tolik materiálu, kolik ve skutečnosti protisknete.
ColorBond
 
Po vyjmutí a očištění výtisku z tiskárny je potřeba provést infiltraci, která zásadně zjasní barvy a zvýší jeho pevnost. To zajistí ColorBond. Stačí ponořit výtisk na pár okamžiků do nádoby s tímto speciálním lepidlem a nechat několik minut zaschnout. ColorBond se dodává v několika velikostech: 57g, 121g, 2kg a nebo ve speciálních rozšířených baleních.
colorbond
strenght max
Strength Max

Speciální dvousložkový Infiltrant na epoxidové bázi pro maximální pevnost modelu. Využívá se především pro funkční díly. 
Tiskové hlavy HP

Systémy ProJet x60 využívají jako médium pro aplikaci vlastního inkoustu tiskové hlavy značky Hewlett-Packard. Konkrétně jsou to typy HP11 a HP57. Počet a druh použitých tiskových hlav se liší podle modelu tiskárny.
hp11
inkoust
VisiJet PXL inkousty

3D tiskárny ProJet 160,260C, 360 a 460Plus používají pro spojování materiálu (připadně obarvení) vlastní speciální inkoust čiré barvy VisiJet PXL Clear. V případě tiskáren ProJet 660Pro a 860Pro navíc používá inkousty VisiJet Black, Cyan, Magenta a Yellow.
Cleaning solution
Tiskové hlavy je potřeba otírat a čistit. To automaticky obstárává čistící stanice. Cleaning solution je speciální čistící tekutina, kterou je stanice plněna.
cleaning solution

 

 
       
 
   
Copyright © ASC HB a.s. - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL