Figure 4™ Standalone

Tento produkt je určen k prodeji
Tento produkt není určen k nájmu
 
 
 

Figure4 je 3D tisková výrobní technologie určená pro průmyslové nasazení a zahrnuje tři modelové řady:

TM Figure4 Standalone
Dostupné řešení pro výrobu menšího počtu plastových výrobků v desítkách, stovkách a tisícech kusů měsíčně v závislosti na jejich velikosti.
TM Figure4 Modular
Modulární sestava řídící jednotky a dvou nebo více tiskových jednotek. Lze tak současně produkovat výrobky z odlišných druhů plastů ve výkonu odpovídajícímu počtu tiskových jednotek. Produkce může snadno dosáhnout desítek tisíc výrobků za měsíc.
TM Figure4 Production
Plně automatizované produkční řešení výrobní linky sestavené z řídící jednotky, tiskových a dokončovacích in-line modulů doplněných o robotická ramena. Je to první průmyslové a tovární škálovatelné řešení 3D výroby, které zahrnuje automatické doplňování materiálu a integrované post procesy zpracování.

 

 

Figure 4 StandaloneTM
přináší nový rozměr do oblasti 3D tisku, a to obrovskou rychlost tisku, která jde ruku v ruce s přesností a efektivitou. Tato kombinace dělá z Figure 4 StandaloneTM neodmyslitelnou součást ať už prototypového tisku jednotlivých kusů či malosériové výroby. Díky velice kvalitnímu povrchu výtisků není třeba jejich dalšího povrchového opracování, které je u jiných technologií často nevyhnutelné. Technologie DLP zaručuje vysokou přesnost a kvalitu. Součtem těchto vlastností se Figure 4 StandaloneTM stává nepostradatelnou a zároveň cenově dostupnou tiskárnou.

Tiskové materiály

Speciálně navržené materiály pro Figure 4 StandaloneTM jsou určeny pro konečné využití nebo pro výrobu prototypů. K dispozici jsou čtyři různé druhy materiálů, v následujících měsících budou uvedeny další. Využijte speciální resin TOUGH-GRY 10, který dovoluje vysokou rychlost výtisku nebo ekonomičtější variantu TOUGH-GRY 15, jež je zároveň skvělou volbou pro prototypový tisk. Pro šperkařskou aplikaci můžete využít odlévatelný materiál JCAST-GRN 10. V neposlední řadě patří do rodiny materiálů Figure 4 také ELAST-BLK 10, který se řadí mezi elastomery a je vhodný pro konstrukční aplikace, kde je třeba materiálů na bázi gumy.

 

Produktivita

Díky inovativní bezkontaktní membránové technologii posouvá Figure 4 StandaloneTM dosavadní časové limity o veliký krok kupředu. Právě v kombinaci technologie DLP s bezkontaktní membránou dokáže Figure 4 StandaloneTM tisknout rychlostí až 10 cm za jednu hodinu ! Tento fakt rapidně zvyšuje efektivitu výroby. Využití DLP projektoru navíc zajišťuje vytvrzení materiálu v celé pracovní ploše v jednom kroku, což v praxi znamená, že za stejný čas vytisknete buď pouze jeden nebo i třeba desítky dílů najednou. Zapomeňte tedy na staré standardy, kdy výroba trvala i několik dní. S Figure 4 StandaloneTM dokážete vytisknout veliké množství výtisků i během jediného dne. Díky široké škále materiálů a možnosti tisknout až třemi rychlostními režimy ve volitelné výšce vrstvy v rozmezí 10-100 mikronů využijete potenciál vaší tiskárny na maximum. To vše při zachování perfektní přesnosti.

K dispozici je tiskový prostor o rozměrech 124,8 x 70,2 x 196 mm, což umožňuje široké využití tiskové platformy, ať už při tisku rozměrově větších modelů či většího počtu dílů najednou.

Nízké náklady

Kompaktní provedení, nízká spotřeba podpůrného materiálu, snadná manipulace a jednoduché ovládání činí 3D tisk ekonomickou protiváhu konvenčním výrobním technologiím.

Všestrannost a kvalita

Schopnost digitálního texturování plochy, která konkuruje kvalitě vstřikovaných dílů, vytváří výtisky kombinující vysoké rozlišení detailu s výjimečnou povrchovou kvalitou a mechanickými vlastnostmi.
Rychlá a jednoduchá výměna tiskového materiálu zaručuje flexibilitu ve výrobě.
Figure4 Standalone je navržen pro nepřetržitý provoz.

3D Sprint

Příprava dat pro tisk a jeho monitoring probíhá v profesionálním programu 3D Sprint. Ten je ke každé tiskárně zdarma. Tento robustní, ale intuitivní software zjednodušuje proces přípravy těmito funkcemi:

 

Vlastnosti Figure4™ Standalone

Technologie tisku:  Figure4™
Stavební komora XYZ:  124 x 70 x 196 mm
Tisková vrstva:  10-100μ závisí na nastavení a materiálu
Rozlišení bodu:  65μ (390 efektivní DPI)
Vlnová délka:  405 nm
Detekce materiálu:  Automatická detekce
Připojení:  Ethernet Lan (Rj45)
Ovládání:  3D Sprint, informační displej
Software:  3D Sprint
Formát souboru:  Standardní STL, CTL, OBJ, PLY, ZPR, ZBD, AMF,
   WRL, 3DS, FBX, IGES, IGS, STEP, STP a X_T.
Podpěry:  Automatické nebo ruční
Provozní prostředí:  Teplota 18 - 28°C
  Vlhkost 20 - 80%
Homotnost:  57Kg (tiskárna vč. podstavce), (balení 86Kg - tiskárna vč. podstavce)
Rozměry:  (Š x H x V) 65 x 67 x 137 cm (tiskárna vč. podstavce)
  (balení tiskárny 74 x 69 x 130 cm)
  (balení podstavce 83 x 80 x 55 cm)
Napájení:  240V, 100W
Obsah balení: 3D tiskárna Figure4 Standalone vč. podstavce, ethernet kabel, 2x tisková
  podložka, nádoba tiskového materiálu vč. manipulačního přísl., SW
  3D Sprint a další doplňkového příslušenství.
Záruka: 1 rok pro organizace, jinak 2 roky (lze rozšířit na 3 roky).
Poznámka:  záruka nezahrnuje spotřební materiál.

 

Volitelné příslušenství a služby

 
 
 
 
   
Copyright © ASC HB a.s. - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL