Creator3

Tento produkt je určen k prodeji
Tento produkt není určen k nájmu
 
 
 

Mimořádně vybavená robustní dvoutrysková 3D tiskárna s nezávislými extrudery.

 

 

Technologie 3D tisku FFF / FDM 3D tiskárny Creator3 významně posunuje uživatelský komfort, kvalitu a flexibilitu aditivní výroby modelů. 3D tisk tavením plastové struny se tak stává dosažitelnějším pro uživatele očekávající jednoduchou obsluhu, nejvyšší kvalitu výtisku a nezávislost ve volbě tiskového materiálu. Díky uzavřené komoře Creator3 nepodléhá tiskový proces teplotním vlivům prostředí a dokáže vytvářet 3D výtisky i z materiálů teplotně nestálých. Creator3 je stolní 3D tiskárna zcela bez nároků na prostředí s minimální provozní hlučností.

Profesionálovi a náročnějšímu uživateli se otevírá možnost konstrukce a tisku 3D modelů, které mohou být geometricky velmi složité a s nárokem na nejširší škálu tiskového filamentu (materiálu) libovolného výrobce.

Ovládání Creator3

Komfort obsluhy zahrnuje přehledný barevný dotykový kapacitní displej pro ovládání, nastavení a zobrazení tiskové úlohy. Obrazové piktogramy, menu a údaje jsou logicky zobrazované v aktuálním provedení a čase.

Adhezivní tisková podložka automaticky přichytí tištěný model, pro teplotně závislé materiály lze aplikovat lepící přípravek. Podložka je snadno vyjímatelná a vyhřívaná v celé ploše. Zásobníky pro filament jsou umístěny v levém a pravém loži uzavřených útrob tiskárny a nezvyšují nároky na prostor. Všechny ovládací prvky jsou snadno přístupné stejně jako tisková komora a úložiště filamentů.

Uvedení do provozu

Creator3 můžete postavit na běžný stůl a hned zahájit 3D tisk. Pohybový mechanismus včetně úložiště cívky filamentu a vedení kabelů je ukryto vně konstrukce. Tiskové soubory můžete přenášet přímo z počítače pomocí Wi-Fi (velmi snadné připojení pomocí průvodce přímo na displeji) nebo Ethernet Lan kabelem. Můžete také využít USB flash disk nebo USB kabel. Přenesené tiskové soubory se ukládají na vnitřní disk Creator3 pro příští opakovaný tisk volbou přímo z displeje. Vysoká kapacita pojme značnou historii souborů a po té automaticky odmazává nejstarší soubory.

 

 

Dvě nezávislé tiskové trysky

Dvě nezávislé trysky umožňují skutečný nezávislý multimateriálový 3D tisk. Kombinace dvou zcela rozdílných teplotních vlastností materiálů se vzájemně neovlivňuje. Oproti dvoutryskovým konstrukcím v jedné tiskové hlavě tak nedochází k teplotnímu ovlivnění materiálu v druhé trysce, jež může způsobit samovolný únik materiálu. Navíc tisk jedné z trysek nepokazí tisk sousední trysky, neboť ta se v té době nachází mimo tiskovou plochu.

Nezávislé tiskové trysky také umožňují produktivní režim „copy“ a „mirror“. Nezávisle tak mohou tisknout v poloviční ploše dva shodné výtisky (copy) nebo zrcadlově obrácené (mirror) a zdvojnásobit tak tiskovou produktivitu.

 

Pevná kovová konstrukce

Konstrukce nosného těla Creator3 je vyrobena z celokovového rámu. Tisková podložka má nosné části pohybového mechanismu z hliníkového odlitku. Creator3 je tak dimenzován pro přesné výtisky v celé stavební komoře. Nezávislé trysky mají své vlastní velké odpadní nádoby a čistící štětečky. Vše je konstruováno pro dosažení nezbytné torzní přesnosti s eliminací potenciálního a nežádoucího fyzikálního vlivu spojeného s vlastnostmi tiskového materiálu.

 

Image

 

Multimateriálový tisk libovolného materiálu (filamentu)

Můžete tisknout libovolným filamentem s tavící teplotou až 300°C a požadavkem na teplotu tiskové podložky 130°C včetně uzavřené stavební komory. Otevřený systém Creator3 uživatele neomezuje. Můžete experimentovat a nalézat řešení pro svou potřebu v nabídce libovolného materiálu kteréhokoli výrobce filamentu. Můžete svobodně kombinovat různé filamenty různých tiskových parametrů a vytvářet tak 3D výtisky s odplavitelnými podporami nebo kombinace pevných a pružných částí výtisku. Creator3 je otevřený vaší kreativitě a nápadům.

 

Příprava souborů pro tisk (slicer) a Cloud

Standardní dodávka zahrnuje software FlashPrint. Lokalizovali jsme jej do českého jazyka. Jeho vlastnosti umožní rychlé nastavení parametrů tiskové úlohy. Pro profesionální uživatele nabízí mnoho detailních nastavení. Lze jej používat v základním „rychlém“ režimu nebo v pokročilém pro komplexní nastavení parametrů tisku.

Otevřený systém Gcode umožňuje využít profesionálních SW slicerů – např . Creator3 lze také propojit s internetovým nástrojem PolarCloud. Ten nabízí prostor pro ukládání 3D souborů, vzdálené ovládání 3D tiskárny, jejího nastavení a on-line zobrazení obrazu prostřednictvím vestavěné kamery. PolarCloud je je nástroj pro on-line komunikaci s vaší 3D tiskárnou.

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE 3D TISKÁRNY CREATOR3

Technologie tisku: FFF (Fused Filament Fabrication), otevřený systém Gcode
Počet extruderů: 2x nezávislé pro multimateriálový tisk
Tryska: 0,4 mm / až do 300°C (volitelně 0,6 / 0,8 mm)
Stavební komora XYZ: 300 x 250 x 200 mm / plně uzavřená
Tisková podložka: Rovnoměrně vyhřívaná až do 130°C s vysokou přilnavostí,
vyjímatelná pro snadné oddělení výtisku
Kalibrace tiskové desky: Automatická / volitelně asistovaná
Tiskové filamenty: ABS, ASA, PLA, CPE/Pet-G, Flex, Nylon + běžně dostupné filamenty Ø 1,75mm
(otevřený systém  pro libovolné výrobce)
Tisková vrstva: 50 – 400 μ, uživatelsky nastavitelná
Přesnost tisku: 11 μ (XY), 2,5 μ (Z), tolerance ±0,1-0,2mm dle velikosti a charakteru tištěného modelu
Rychlost tisku: 10 - 200 mm/s
Detekce filamentu: Automatická detekce přítomnosti, při absenci je tisk pozastaven pro doplnění
Připojení: WiFi, Ethernet Lan Rj45, USB kabel, USB flash disk, PolarCloud, FlashCloud
Ovládání: 4,5“ plnobarevný dotykový displej
Software (slicer): FlashPrint, Simplify3D a běžné slicery
Formát souboru: Standardní STL, 3MF, OBJ, FPP, BMP, PNG, JPG,JPEG na vstupu, G-code na výstupu
Podpěry: Automatické nebo volitelné, více druhů včetně stromečkových
Další vybavení: Kamera
Hmotnost: 40 kg (bez cívek filamentu), balení 50 kg
Napájení: 240V, max 500W
Rozměry (Š x H x V): 627 x 485 x 615 mm (balení 670 x 615 x 695 mm)
Obsah balení: 3D tiskárna Creator3, 2x cívka filamentu PLA, tisková deska, nářadí, kabely (220V, USB),
USB flash disk, ovládací SW FlashPrint, příručka
Záruka: Jeden rok pro organizace, jinak dva roky (lze rozšířit na tři roky)
Poznámka: Záruka nezahrnuje spotřební materiál.

 

 

Cena 43 015,50 vč.DPH     OBJEDNAT

+ náklady na instalaci a zaškolení

Dostupnost: na dotaz

 
 
 
 
   
Copyright © ASC HB a.s. - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL