Novinky

 

 

 

 

17.9.2019

 

24.7.2019

Nová 3D tiskárna Creator 3 - SKLADEM!

Dvě nezávislé tiskové hlavy, trysky až 300°C, uzavřená tisková komora 300 x 250 x 200 mm ...

 

23.10.2018

Nové generace oblíbených 3D tiskáren Sigma R19 a  SigmaX R 19

Pro majitele stávajících 3D tiskáren Sigma R17 a SigmaX je možný upgrade na R19.

Dále byl uvolněn nový FW, který přidává 3D tiskárně nové funkce.

 

 

13.4.2018

Uvedení 3D modelovacího software ZW3D

Pro naše zákazníky ve speciální zvýhodněné edici Abc3D Mini.

Více ZDE

 

26.9.2017

Uvedení novinky „3D tiskárna BCN 3D Technologies SigmaX “ na Český a Slovenský trh

Distribuční síť 3D technologií Abc3D uvádí pro Český a Slovenský trh novinku - 3D tiskárnu SigmaX z produkce společnosti BCN3D Technologies.
3D tiskárna SigmaX významně rozšiřuje dostupnost tisku rozměrných 3D modelů nebo ve zdvojnásobuje produktivitu.
Ve velké stavební komoře SigmaX lze vytvořit 3D model velikosti 420 x 297 x 210mm. Díky nezávislé konstrukci trysek navíc přidává možnost současného tisku v režimech mirror a duplikator. V prvním mohou trysky současně a najednou tisknou zrcadlově obrácené dva 3D objekty. Ve druhém režimu mohou tisknout současně dva shodné modely. V obou případech bude tisk hotov za poloviční čas, než je tomu u běžných 3D tiskáren. Zároveň si ponechává schopnost využití kapacity celé stavební komory při tisku dvou trysek.To co dříve bylo výhradní doménou nákladných 3D tiskáren technologie FFF/FDM je nyní mnohem dostupnější za příznivou cenu 98.900,- Kč bez DPH.
SigmaX disponuje výměnnými tryskami průměrů 0,3mm – 1,0mm včetně trysky pro abrazivní materiály. To je velká přednost pro zrychlení tisku podpor a vnitřních výplní. Je konstruována pro otevřený systém Gcode a ponechává uživatelům volnou volbu filamentů diametru 2,85mm. Vysoká mezní teplota trysek (290°C) a podložky (110°C) umožňuje tisknout dostupnou škálu materiálů ABS, PLA, HIPS, PVA, ASA, NYLON, TPU, PET,  SPECIAL a dalších.
Neobvyklé vlastnosti, tiskový prostor a multimateriální variabilitu výrobce BCN3D doplňuje zárukou 2 roky bez rozdílu konečného uživatele. Součástí dodávky je SW slicer Cura a pro český a slovenský trh jsou uživatelé zvýhodnění, Abc3D standardně dodává profesionální SW Simplify3D.

Další informace naleznete na produktové stránce SigmaX.

01 SigmaX
 
28.4.2017
 
10 3DExpo logo
Praha 9. - 12. května - PVO Letňany
Již po třetí budeme v rámci ABC3D vystavovat na patrně největší výstavě 3D technologií v České republice. Naši návštěvníci si budou moci prohlédnout v provozu osobní a profesionální 3D tiskárny a 3D skenery. Ukážeme, jakým způsobem se dá upravit naskenovaný objekt do podoby pro další CAD zpracování. Budou si moci prohlédnout nejvyspělejší profesionální zařízení. Seznámí se s našimi poskytovanými službami a patrně s nejširší nabídkou 3D technologií na českém a slovenském trhu. Přijďte se podívat, volnou vstupenku si zajistíte zde.....
 
 
11 3DExpo sortiment
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

21.4.2017
 
21 Logo Factory20
  22 Factory 2
Rozšiřujeme nabídku o profesionální 3D tiskárnu Factory 2.0. technologie FFF od výrobce Omni3D. Velká stavební komora 50x50x50 cm a řada dalších vymožeností, umožní profesionálním konstruktérům a návrhářům vytvářet perfektní 3D výtisky z průmyslových materiálů. Patentované kapalinové chlazení drah filamentů a tiskové hlavy, významnou měrou přispívá ke špičkové kvalitě a přesnosti výtisku bez ohledu na rozměr. Dalším významným faktorem, je celokovové vedení všech pohyblivých mechanizmů. Ve velkém prostoru a vysokých pracovních teplotách je kovové vedení, na rozdíl od pryžových řemenů, nezbytné pro dosažení očekávané kvality. Přijďte se seznámit s dalšími vlastnostmi Factory 2.0 na výstavu 3DExpo v Praze v Letňanech, nebo ve Slovenské republice na MSV v Nitře. Rádi vás seznámíme s dalšími komfortními vlastnostmi Omni3D Factory 2.0
 
 

20.4.2017
31 Logo BCN3D
  32 sigma 1
SIGMA R17
Oznamujeme, že jsme uzavřeli distribuční kontrakt, pro český a slovenský 3D trh, na distribuci skvělé tiskárny SIGMA z dílny BCN 3D Technologies. Tato dvoutrysková tiskárna s protiběžnými tiskovými hlavami, je výtečně hodnocená na světových fórech mezi 3D uživateli. Na jednom z největších webů 3D HUB si vysloužila ve své kategorii ocenění „Produkt roku 2017“. Výtečně je známkována jako jedna z nejlepších dvoutryskových tiskáren zejména ve spolehlivosti, velikosti komory, přesnosti tisku, multimateriálovém použití a uživatelském ovládání.
Cena 3D tiskárny SIGMA stanovena na příznivých 59.990,- Kč (pro SK - € 2.245) včetně dvouleté záruky.
Pro českou odbornou veřejnost bude představena v nejnovějším provedení „R17“ na výstavě 3DExpo 9-12.5. v Praze v Letňanech a pro slovenskou na MSV v Nitře 23-26.5.
 
 

24.3.2017


ProJet MJP 2500W

Novinka

Jednou z novinek představených na veletrhu aditivní výroby AMUG 2017 v Chicagu, byla dlouho očekávaná 3D tiskárna
ProJet MJP 2500W, která navíc od svých sourozenců ProJet MJP 2500 a ProJet 2500Plus používá jako stavební materiál VisiJet M2 Cast, tedy stoprocentní vosk, který ocení nejenom zlatníci, ale používá se i v automobilovém a leteckém průmyslu nebo i ve zdravotnictví.
ProJet MJP 2500W Angle HiRes
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
ProJet MJP 2500 - nově v showroomu v Praze
ProJet MJP 2500 stampante 3D Systems Selltek
 
 
 
 
 
 
Počátkem července se naše předváděcí centrum rozrostlo o další posilu.
Jedná se o velmi očekávanou 3D tiskárnu ProJet MJP 2500Plus. Tiskárna
je momentálně jediná v ČR a určitě stojí za vidění.
Proto nás neváhejte kontaktovat.....
Více informací o tiskárně níže v novinkách, nebo na našich profi stránkách ProJet 2500
 

 
 
 
 
 
DAVID SLS Stereo Upgrade Kit
a DAVID 5 - dvě oči lépe vidí 
Počátkem července bylo uvolněno do prodeje rozšíření oblíbeného 3D skeneru DAVID SLS-2 a DAVID SLS-3 HD.
Ke stávající sestavě kamera - projektor přibyla druhá kamera a také nová verze skenovacího softwaru DAVID s číslovkou 5.
 
DAVID očiDAVID rameno
STEREO KIT
Stejně tak, jako lidé očima, nyní už i 3D skener DAVID SLS umí svět snímat ze dvou úhlů v jeden okamžik, díky dvěma kamerám – 3D skenerům. To přináší především větší rozměrovou přesnost, lepší snímání malých detailů a rychlejší uvedení skeneru do provozu. Instalace druhé kamery je velmi jednoduchá. Druhou kameru stačí připevnit ke stojanu stávající sestavy a připojit USB kabelem k počítači. Jednoduché, prosté a velmi efektivní – jako byste dosud viděli jedním okem a náhle jste otevřeli to druhé.
DAVID
DAVID 5
Až dosud David vydával svůj skenovací software ve dvou verzích Pro a Enterprise. Výrobce se rozhodl své portfolio zjednodušit a sloučit oba produkty do jednoho. Na pohled je nejvýraznější novinkou softwaru DAVID 5 bezesporu možnost skenování druhou kamerou. To předchozí verze neumožní. Přibyli i další funkce, jako je měření skenovaných dat a jejich geometrické porovnávání s CAD modely (převedenými do STL). Dříve byly tyto funkce pouze ve verzi Enterprise. Změn zaznamenalo i uživatelské rozhraní (opět také v ČJ) a přibyly nové možnosti zarovnávání jednotlivých snímků. V neposlední řadě vývojáři zapracovali na schopnosti skenování lesklých objektů, které mohou při 3D skenování působit potíže. Novým softwarem a případnou aplikací  ZMATŇUJÍCÍHO SPREJE tyto nešvary odstraníte nebo významně eliminujete.

 

A skvělá zpráva nakonec! Stávající uživatelé mohou druhou kameru, nový software a zmatňující sprej dokoupit a doplnit tak svojí stávající sestavu.

Věřte, že otevřením druhého oka zpřesníte a zpestříte svůj svět 3D skenování.

 
 
 
Jak se rodí 3D BenjaminSrdce
 
Na český trh 3D tiskáren uvedeme novinku s pracovním názvem „3D Benjamin“.
Premiérově bude tato nová 3D tiskárna představena veřejnosti na 3. ročníku výstavy 3DExpo pražským partnerem Elvira. Myslíme si, že se nám podařilo udělat několik dalších pomyslných kroků ke zpřístupnění 3D tisku do mnohých domovů, dílen, kroužků a vůbec do míst, kde bije kreativní a konstrukční srdce.
Již text sám napovídá, že pořízovací cena bude příznivá. Věřte, že i provozní náklady budou příznivé. Obava, že by se příznivost ceny projevila v kvalitě tisku, je zbytečná.
Na začátku jsme měli jsme ideu:chceme nabídnout zákazníkům dostupnou a nenáročnou tiskárnu, takového „Benjamínka“.Měli jsme však jednoznačné kvalitativní požadavky, ze kterých jsme neslevili. Testovali jsme několik potenciálních uchazečů pro tuto roli. Náš Benjamin vyhrál systémem start – cíl!
Má výbornou kvalitu výtisků, rychlost tisku, snadné ovládání a jeho provozní projev připomíná šum němého lesa (pod 50dB). Přijďte se přesvědčit sami na 3DExpo 10-13.května na stánek Abc3D!
Na našem webu Abc3D bude 2.května 2016 odhalena skutečná identita a cena „3D Benjamin“. Do prodeje bude uvolněn i zvláštní„Set 3D Benjamin“,který bude zahrnovat 3D tiskárnu a něco navíc. Zatímco cena samostatného zařízení bude zveřejněna 2. května., cena setu bude zveřejněna v rámci tipovací soutěže 10.5. 2016 na výstavě 3D Expo.
Můžete vyhrát i vy!

 

Výstava 3D Expo 2016

Po velmi úspěšném loňském ročníku výstavy budeme vystavovat i letos...
 
V rámci naší partnerské sítě Abc3D budeme i letos na výstavě 3D Expo 2016.
Na výstavě ukážeme 3D tiskárny, skenery, software a příslušenství pro domácí a profesionální použití a také uvedeme na český trh několik novinek, které odtajníme pár dnů před výstavou.
Sledujte www.3DExpo.cz a www.abc3D.cz – možná vám to pomůže na výstavě 3D Expo vyhrát, co budete používat a co rozvine 3D ve vašem okolí.

 

Ocenění partnerské sítě abc3D - nejlepší desktop partner EMEA 2015

Las Vegas 11.1.2016 / 3D Systems partners world awards

Společnost Elvira Praha převzala v Las Vegas za partnerskou síť abc3D, jímž je ASC HB, a.s. členem,  ocenění "Nejlepší desktop partner 2015 regionu Evropa-Střední východ-Afrika". Slavnostní předání ocenění bylo velkým překvapením a o to cennějším , že jej předával osobně vynálezce 3D tisku pan Chuck Hull - zakladatel 3D Systems. Pro partnery 3D Systems z malé republiky v srdci Evropy to byl velký zážitek, ale také ocenění kvalitní práce všech partnerů abc3D:

Elvira award Elvira award 2

Pan Jan Šmejcký, který na pódiu v kruhu vrcholového managementu 3D Systems cenu z rukou Chucka Hulla přebíral, po návratu do České republiky řekl:
 
V roce 2015 partneři abc3D dodali mnoha zákazníkům z nejrůznějších oborů řadu tiskáren CubePro, Cube3 a ProJet 1200. Propagovali jsme 3D technologie na desítce výstav, desítkách prezentací v partnerských regionech. Uspořádali jsme desítky seminářů, učili jsme stovky zájemců jak využít 3D tisk, jak ve 3D malovat nebo skenovat. Ukázali jsme tisícům školáků 3D technologie. Zájem byl a je skutečně velký. Že se ale dokážeme prosadit mezi desítkami EMEA partnerů jako vítěz kategorie - nejlepší partner světové jedničky 3D Systems, to bylo opravdu velké překvapení. Velký dík patří zodpovědné a pečlivé práci všem partnerů abc3D a teamu produkt specialisty Jiřího Nováka. Nemalý dík patří také našim zákazníkům za jejich důvěru. Ocenění a stisk ruky pana Chucka Hulla je skvělý zážitek. Co mne ale opravdu naplňuje hrdostí a pýchou, je fakt, že v rámci EMEA má Česká republika nejvíc šikovných a tvůrčích osobností, kteří díky 3D technologiím realizují své nápady, vývoj a prototypy. Zejména když si představím ekonomickou sílu některých evropských států proti ČR. Vymýšlet, vyvíjet a vyrábět je tvůrčí činnost nemající hranic. Věřím, že co Čech to muzikant a jsem rád, že mohu věřit, že co Čech to tvůrčí, šikovná, obohacující a kreativní osobnost. Vymýšlejte, tvořte - 3D technologie jsou skvělým nástrojem. 
 

CubePro - nové materiály

Ces 2016 - 3D Systems rozšíří nabídku materiálů pro CubePro

V letošním roce se opět rozšíří portfolio dodávaných druhů materiálů pro řadu tiskáren CubePro. K současným ABS, PLA, Nylonu a vodou odpavitelného Infinity přibudou materiály na bázi dřeva, pryže a dalších materiálů unikátních vlastností. 3D Systems považuje CubePro jako ideální startovací 3D tiskárny na pomezí osobních a poloprofesionálních zařízení. Celosvětové prodeje a jejich oblíbenost to potvrzuje. Potvrdit to můžeme i my, neboť na českém trhu jsme těchto modelů v roce 2015 nainstalovali u zákazníků ze všech 3D tiskáren nejvíce.
Měli jsme možnost na CES 2016 prohlédnout zkušební výtisky a zatím můžeme říci:
          
          Nový materiál na bázi dřeva se snadno brousí, stejně jako dřevo a po pravdě výtisk vypadá jako ze dřeva. Subjektivně - i jako dřevo voní.
          Nový materiál na bázi pryže se jako pryž chová. Výtisk je velice pružný: www.youtube.com/watch?v=0ZkZgzURhWw&feature=youtu.be

Podle zatím předběžných informací, bude možné na CubePro Duo a Trio kombinovat například Nylon a pryž. Bude tak možné vytisknout model, který bude mít pevnou a pružnou část.
Nové materiály zařadíme bezprostředně po uvedení na náš e-Shop, což očekáváme v průběhu I./II. Q. 2016

 

CubeJet

Ces 2016 - CubeJet brzy na trhu!

Již na minulém ročníku CES zaznělo jméno CubeJet a na letošním CES 2016 byla představena ve svém "beta" provedení. Je to již takřka v předvýrobním stavu. Profesionálně provedené dílenské zpracování designu, plně funkční tisk a předběžné technické informace jsou příslibem brzkého uvedení na trh.
CubeJet bude stolní 3D tiskárna vycházející z rodiny CJP (Color Jet Print). Tiskne monochramatické nebo plno barevné modely na bázi sádrového kompozitu. Pro fotorealistické vyjádření barevného povrchu může využít škálu Full CMY. Přes své fyzické rozměry, umožní vytisknout model o velikosti 15 x 20 x 15cm a to rychlostí odpovídající standardu řady CJP - cca 2 cm výšky za hodinu a s tloušťkou vrstvy 0,1 mm.
Obsluha CubeJet bude velmi snadná a bez zvláštních požadavků na prostředí. Bude ji možné umístit na běžný stůl v každé kanceláři, studiu, dílně nebo učebně. Tichý, nenáročný provoz a přelomová cena jí předurčuje pro široké využití. Předběžný termín uvedení na trh je 2.polovina roku 2016.

CubeJet1      CubeJet2

 

 

ProJet 2500

CES 2016 - Profesionální 3D tisk dosažitelný jako nikdy dříve

ProJet MJP 2500 stampante 3D Systems Selltek

 

 

 

Vedle více či méně tušených novinek představil 3D Systems na výstavě CES 2016     
model ProJet 2500. Tento člen rodiny MJP (Multi Jet Print) využívá profesionální
technologie, ale cenou se bude blížit spíše kategorii stolních tiskáren.

Na trh bude uvedena pravděpodobně ve II.Q. 2016 a to ve dvou provedeních ProJet 2500 a ProJet 2500 Plus, které se budou lišit jen cenou a počtem druhů tiskových materiálů. Ostatní parametry budou shodné pro obě provedení.

Velikost tiskové komory (XYZ): 29,5 x 21 x 14cm
Výška vrstvy: 30 mikronů
Tvorba podpěr: voskové - velmi snadno odplavitelné
Rozlišení: 800 x 900 x 800 DPI

 

 


Při srovnání s tradičnímu modely MJP (3500 / 3600/ 5500) se změnila konstrukce. Horizontální pohyb zajišťuje tisková hlava a tisková deska zůstává statická. Nové tiskové materiály umožnily zvýšit rychlost tisku. Značně se zjednodušilo a zrychlilo odplavení voskových podpěr. Jako příslušenství bude pro odplavení dodávána sestava na bázi horké páry.

ProJet3600 2

Provedení, vysoká přesnost a kvalita tisku předurčuje ProJet 2500 pro využití v projekčních, konstrukčních, kreativních a prototypových společnostech. Snadno lze tisknout i funkční modely. Není třeba žádných nároků na umístění. ProJet 2500 je tiskárnou kategorie "Office friendly" - jednoduše ji můžete postavit v běžné kanceláři nebo obytném prostoru.

 

 

ProJet 3600

Velmi úspěšná řada tiskáren 3D Systems - ProJet 35X0 (Multi Jet Print) byla nahrazena novou modelovou řadou ProJet 3600. Na veletrhu CES 2016 v Las Vegas byla novinka oficiálně uvedena na trh.

  

ProX 320

Tisk kovových modelů pomocí kovového prášku se setkává se stále větší pozorností potencionálních zákazníků. Málo z nich si však uvědomuje všechna úskalí, která jsou touto technologií doprovázena. 3D Systems jako skutečný světový leader 3D technologií představil nový model DMP (Direct Metal Print). Novinka ProX 320 významně posunuje hranice uživatelského zjednodušení tisku kovových modelů. 

 

 

SKENER DAVID

Skener David

V listopadu 2015 abc3D rozšířilo portfolio o novou značku. Vedle 3D produktů od amerického giganta 3D SYSTEMS se nově objevuje skupina zařízení, která přináší obrovské možnosti v oblasti 3D skenování od německé firmy DAVID. 3D skenery DAVID SLS-2 a novinka DAVID SLS-3 HD umožňují převést reálné objekty do digitálního modelu rychle, přesně a neuvěřitelně detailně. Dalším benefitem je i schopnost zaznamenávat barvy a texturu. Díky intuitivnímu softwaru snadno naleznete cestu k získávání detailních 3D modelů i bez předchozí praxe. Na skenovací zařízení DAVID se ptejte u našich distributorů.
Na našem e-shopu nabízíme i veškeré příslušenství ke skenerům.

  

thumb nylon group small

Nylon

extrémně silný, pružný a odolný materiál

3D Systems představuje nový, dlouho očekávaný materiál pro 3D tiskárnu CubePro, který nachází uplatnění především v průmyslovém využití. Nylon je oproti ABS a PLA výrazně odolnější, silnější a flexibilnější materiál a je tak vhodný pro tisk předmětů, které budou v praxi hodně namáhány. Navíc je kompatibilní s vodou odplavitelným materiálem Infinity pro tvorbu podpěr, čímž odpadají tradiční limity běžného 3D tisku. Tiskárna CubePro se tímto opět posouvá blíže masivnímu využití v oblasti průmyslu, ale i funkčního designu. Prohlédněte si video níže.

Číst dál...

inf figurine cube

INFINITY 
vypláchněte podpěry

Novinkou letošního léta je Infinity - zcela nový materiál pro tiskárny Cube3 a CubePro, který slouží výhradně pro tisk podpěr a je odplavitelný obyčejnou vodou! Tisk komplexních předmětů nikdy nebyl snadnější. Překonejte omezení, které vás svazují při použití běžných materiálů. S Infinity už nebude žádný převis nedosažitelný.

Vodou odplavitelné podpěry zajistí rychlé a snadné odstranění materiálu a skvěle vypadající hotový výtisk. Už žádné trápení se starými odlamovatelnými podpěrami.

Materiál Infinity máme již skladem a můžete si ho objednat na našem e-shopu. Zde si můžete prohlédnout video.

Číst dál...

isense bracket iphone6plus novinka

iSense

Vylepšete si svůj iPad nebo iPhone příslušenstvím iSense a začněte zachycovat svět kolem vás takový, jaký skutečně je: ve 3D!

Objevte sílu mobilního 3D skenování na vašem iPhonu a iPadu. Díky integrovanému designu je velice snadné zachytit každý rozměr vašich oblíbených momentů. Naskenujte rodinu, přátele, každodenní události a dobrodružství, vše na vašem iPadu a iPhonu, vše ve 3D.

Kompaktní nasazovací design ihned promění váš iPhone nebo iPad ve 3D skener a umožní vám skenovat spontálně, kdekoliv se nacházíte. Vezměte si jej sebou a dovolte světu kolem vás zažehnout jiskru vaší kreativity.

Od bot k SUV, iSense má nejpřizpůsobivější skenovací vzdálenost ve své třídě, obsahuje přednastavené předvolby pro objekty malé nebo velké velikosti.

iSense™ pro iPhone6 máme již skladem !!!

       
 
   
Copyright © ASC HB a.s. - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL